Strona główna
Rodzaje bram: przesuwne, skrzydłowe, rolowane i inne

29.06.2024

Rodzaje bram: przesuwne, skrzydłowe, rolowane i inne

Rodzaje bram: przesuwne, skrzydłowe, rolowane i inne

Bramy są nieodzownym elementem każdej posesji, zarówno prywatnej, jak i komercyjnej. Pełnią one wiele funkcji, takich jak ochrona przed włamaniem, izolacja akustyczna czy estetyka. Na rynku dostępne są różne rodzaje bram, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i wymagań. W tym artykule przyjrzymy się czterem popularnym rodzajom bram - przesuwnym, skrzydłowym, rolowanym oraz kilku innym.

 

Bramy przesuwne - wygoda i oszczędność miejsca

 

Bramy przesuwne to jedne z najpopularniejszych na rynku. Charakteryzują się tym, że ich skrzydła przesuwają się wzdłuż ogrodzenia, co pozwala na oszczędzenie miejsca przed posesją. Są one idealne dla posesji z ograniczoną przestrzenią lub dla tych, które mają nierówności terenu. Bramy przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal czy aluminium, a także mogą być automatyczne lub manualne. Automatyczne bramy przesuwne często wyposażone są w napędy elektryczne oraz systemy kontroli dostępu.

 

Bramy skrzydłowe - klasyczny wybór

 

Bramy skrzydłowe to klasyczny rodzaj bram, który sprawdzi się w przypadku większości posesji. Składają się one z dwóch skrzydeł, które otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz. Bramy skrzydłowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, stal czy aluminium. Są one łatwe w montażu oraz obsłudze, a także mogą być wyposażone w systemy automatyzacji. Warto jednak pamiętać, że bramy skrzydłowe wymagają więcej miejsca na otwarcie niż bramy przesuwne.

 

Bramy rolowane - nowoczesność i funkcjonalność

 

Bramy rolowane to stosunkowo nowy rodzaj bram na rynku. Ich konstrukcja opiera się na pionowym zwijaniu paneli, które są umieszczone w specjalnej skrzynce nad otworem. Bramy rolowane są szczególnie popularne w przypadku garaży oraz hal przemysłowych, ale mogą być również stosowane jako bramy wejściowe na posesje. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium czy stal, co gwarantuje ich trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Ponadto, bramy rolowane są łatwe w obsłudze oraz mogą być wyposażone w systemy automatyzacji.

 

Inne rodzaje bram - segmentowe, harmonijkowe i uchylno-przesuwne

 

Na rynku w Zielonej Górze dostępne są także inne rodzaje bram, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Bramy segmentowe to popularny wybór w przypadku garaży, gdyż ich konstrukcja pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Składają się one z paneli, które są zawieszone na prowadnicach i przesuwają się w górę oraz na boki. Bramy harmonijkowe, wykonane z elastycznych materiałów, składają się z segmentów, które składają się niczym harmonijka. Wreszcie, bramy uchylno-przesuwne łączą zalety bram przesuwnych oraz skrzydłowych - ich skrzydła otwierają się zarówno na zewnątrz, jak i przesuwają się wzdłuż ogrodzenia.